2004 SCA Dünya Barista Şampiyonu
2005 SCA Dünya Cup Tasting Şampiyonu

Kendisi ve ekibi ile beraber
Art arda 5 kez toplamda 8 kez(!) Nordic Roasters Competition şampiyonu.

Tim Wendelboe Kahve Dükkanı ve Kavurmahanenin kurucusu, yöneticisi, yeşil çekirdek ihracatçısı ve baş kalite kontrolcü.

Nordic Approach'un kurucu ortaklarından.

Finca Tamana komşusu Finca el Suelo adındaki tarlasında her sene ziraat mühendisiyle beraber biyolojik kahve tarımı üzerine araştırma-geliştirme yapar ve Nordic Roaster Forum başta olmak üzere pek çok konferansta elde ettiği verileri karşılık olmadan paylaşır.

3 kez Kolombiya Barista Şampiyonu olan arkadaşı Diego Campos'un koçluğunu yapmış, benim de 2018 Türkiye Demleme Şampiyonasından beridir kahve sponsorum olarak en büyük destekçimdir yarışma sezonlarında kendisi ve tüm kavurma ekibi. Nerede ne kadar teşekkür etsem de az kalır herhalde.

Norveç Kronunun ütopik yüksekliği, Liramızın distopik düşüklüğü sebebi ile kahvelerini Türkiye'ye çok sipariş eden olmadığından ülkemizde çok bilinmese dahi Dünya'da kahve konusunda en öncü, öğretici, endüstriyi geliştirici insanlardan biridir. Youtube ve Instagram hesaplarından kahve tarımına dair bir çok şey öğretiyor kendisi. Yine ismini aratarak bir çok atölyesini Youtube'dan izleyebiliyoruz.

Talks with Coffee People seriminde üçüncü konuğu idi kendisi. Bir saatte 20 küsür teorik ve pratik bir çok soruyu cevaplamıştı sağolsun.

İzlemek için.:

video