Kahve Dükkanlarının kapatıldığı dönemde iki tur olarak tarladan fincana tüm süreçte yer alan kahve profesyonelleri ile dizi şeklinde söyleşiler yapmıştım. Söyleşiler sırasıyla;

Çiftçi-Marysabel Caballero (Finca el Puente)
İhracatçı-Daniel Velasquez (Amativo)
İthalatçı-Firma Sahibi-Tim Wendelboe (Tim Wendelboe)
Kavurucu-Ben Symes (Tim Wendelboe)
Barista-Pınar Mısırdal Aktepe
Ev Baristası-Erencan Begiç

Çiftçi-Jose Posada (Capilla del Rosario)
İthalatçı-Kavurucu-Alexandru Niculae (Bob Coffee Lab)
Barista-Stathis Koremtas

İlerisi için ciddi bir arşiv niteliği barındıracağından kayıt almıştım Youtube için. Hatta Youtube projem dahi planda yok iken bu seri sayesinde başlamıştır. :) Bu dizinin paylaşımlarına devam etmekteyim.

Bu serinin sektöre ve tüketicilere katkı anlamında şahsen teknik videolardan dahi daha çok katkı sağlayacağına inanıyorum. Gerçekten iyi bir kahve demlemenin yolu sadece iyi teknik ya da damaktan değil aynı zamanda bence tüm sürecin yarattığı kültürü özümsemeyle olur diye düşünüyorum.

Tüm okuyucuların desteklerini özellikle bu seri için bekliyorum. :)

Talks with Coffee People Listesi
bu serinin her bölümü ile ilgili ayrı ayrı başlık açarak konuşmak istiyorum. Özelikle erencan begiç ile olan yayını tekrar tekrar izledim diyebilirim. Çiftçi marysabel caballero'nun işleme yöntemleri ile ilgili yorumları da şahaneydi. :)
tarladan fincana kahvenin serüvenini anlatan kaliteli içerikleri de barındırır. izlerken çiftçi ile beraber sanal kahve tarlası turu da yapabilirsiniz. :)
Keyif veren bir seri! İyi ki böyle bi şey yaptın ve devamının da şahane olacağına eminim gerçekten. Desteklerimiz seninle!!

Orkun Üstel