Almanya’da 25 yıldır değirmen üretiminde artık uzmanlaşmış olan Graef ailesi tarafından üç kuşaktır üretilmekte olan el değirmeni markası. Bugüne kadar 22 milyondan fazla değirmen üretmiş olmanın verdiği ustalıkla tüm dünyada el değirmenlerinin amiral gemisi kabul edilen M47 serisini oluşturan Graef ailesi kaliteden taviz vermeden üretime devam etmektedir.

M47’nin ana özelliklerine bakacak olursak dayanıklı üst düzey malzemeler, tescilli burr kaplama yöntemi, tekrarlanabilir şekilde kolay ve hassas öğütme ayarı sunan titizlikle üretilmiş bir el değirmeni diyebiliriz.
Kinu M47’nin yapım kalitesi, kutusundan çıkar çıkmaz belli oluyor. Güven verici ağırlığı paslanmaz çelik gövdeden ve taşlama sırasında aksın stabilitesi ve otomatik merkezlenmesi için hassas bir şekilde işlenmiş çelik desteklerden faydalanan iç konstrüksiyondan gelir. Öğütücünün asıl marşı, kolay ve akıcı bir kullanıcı deneyimi için iki set bilyalı rulmanla desteklenir. Ayrıca, espresso için öğütürken bile rahat bir tutuş sağlayan iki ABS plastik parçayı (başparmak durdurucu ve krank kolu) bulacaksınız. Ve manyetik öğütme mandalı, öğütücülerinizin çıkarılıp değiştirilmesinin, diş açma veya işlevselliğinde başka engeller olmadan bir esinti yakalamasını sağlar.

Kinu ile ayar düğmesinin her devri için 50 adım ve açıkça işaretlenmiş bir sıfır noktası ile hassas bir şekilde büyük ayarlamalar yapabilirsiniz. Ve 0,01 mm dikey çapak hareketine karşılık gelen her bir mikro adımla, güzel bir espresso, V60 veya toplu demleme için öğütme işleminizi tam olarak olması gerektiği yerde aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Kinu’nun 47 mm Black Fusion kaplamalı konik burr u, özellikle türk kahvesi, espresso ve fine drip öğütmede iyi sonuç verirken, daha kaba ayarlarda da iyi sonuç verir. Eğer pour over demlemeleri seviyorsanız, Kinu'nun Pour Over Değiştirme Burr u tam da bu amaç için yapılmıştır.

Specific Coffee’nin Türkiye resmi distribütörlüğünü aldığı ve Türkiye piyasasına sunduğu bu özel ürün nitelikli kahve sektöründe parametleri değiştirecek.