Kafein Kültür - Kenya Ichuga AB - Kahve Masası
Hasret Kaldığımız Kenya da Geldi! Özlediğimiz bu güzel kahvenin reçetesi ve kahve yorumları ise blog kısmında:
Hasret Kaldığımız Kenya da Geldi!

Kahvenin Kafein Kültür'ün internet sitesindeki bilgileri şöyle:

Kenya Ichuga AB

Nitelikli kahve dünyası için Kenya kahveleri, Afrika Yıkama stilleri, parlak asiditeleri, güçlü komplekslikleri ile nam salmış üretimlerdir. Seçkimiz için kahve arayışındayken hedeflerimizden biri de canlı bir asiditeye sahip, kompleks bir Kenya kahvesi bulmaktı. Kenya kahveleri, ayrıca benim de her zaman sevdiğim kahvelerden olmuştur. Bu nedenle kahveyi seçkimizde bulundurmaktan dolayı sevinçliyim.
Kenya Ichuga AB, bilinen birçok Kenya kahvesi gibi bir istasyondan çıkma, bir kooperatif kahvesi. Kiama Kooperatifi üyelerinin toplam üretimi olan Ruiru 11, SL28, SL34 varyetelerinin harmanı bu kahvenin yıkanma işlemini Nyeri bölgesindeki Ichuga İstasyonu üstlenmiştir.

KAHVENİN İŞLENMESİ:
Kirazlar toplandıktan sonra istasyona teslim edilir. Fermantasyon işlemi öncesi az ve fazla olgunlaşmışlar ayrıştırılır. Kiraz ayıklaması sonrasında kirazlar ayrıştırıcı ile çekirdekler kabuklarından ayrıştırılır ve çekirdekler müsilaj üzerindeyken fermantasyona bırakılır. Fermantasyon sonunda yıkama işlemi ile müsilajlar temizlenir ve kahveler yükseltilmiş yataklarda iklimsel koşullara göre değişmekle beraber genel olarak 14 gün civarında kurutma sürecine alınır. Kurutma süreci sonunda parşömenler temizlenir ve paketlenir.

Kenya Ichuga AB kahvemiz kokuda limon, portakal, lezzette kumkat, limon, kırmızı elma, siyah çay notaları alacağınız güçlü asiditesi damakta yoğunluğu hissedilen bir kahve. Hazırladığımız reçete ile oldukça iyi bir lezzet yakaladık, umarız sizler de beğenirsiniz.

Kahvenin Künyesi:
YÖRE: KENYA, NYERİ, KARATİNA
ÜRETİCİ: KİAMA KOOPERATİFİ İLE ÇALIŞAN ÇİFTÇİLER
ÇİFTLİK/İSTASYON:ICHUGA İSTASYON
İŞLEM:YIKANMIŞ
VARYETE:RUİRU 11, SL28, SL34
RAKIM:1700 M
HASAT:ARALIK 2020 - 2021
TEDARİKÇİ:SUCAFİNA SPECİALTY
PROFİL:FİLTRE
TADIM NOTLARI:KUMKAT, LİMON, KIRMIZI ELMA, SİYAH ÇAY
TADIM PUANI: 88,5