Acuerdo Project kavurma evinin kurucudur. Kavurma makinesi olarak Aillio'nun 1 kilogramlık Bullet modelini kullanıyor. Aynı zamanda AST olup Türkiye'de kavurma evlerine danışmanlık ve ben dahil bir çok kişiye SCA eğitimi vermiştir. Kendisi ile hem kahve fermantasyonları hem de kahve demleme üzerine uzun uzun konuşabilirsiniz. Panama ve Endonezya kahveleri konusunda uzman birisidir.
Türkiye'ye ne zaman gelse kendisinden kahve alırım ve henüz keşke almasaydım diyip pişman olduğum bir kahvesi çıkmadı. Omni roast kavuruyor. Kahveleri filtrede çok iyi sonuçlar veriyor ancak espresso olarak daha denemedim. Acuerdo Project olarak aslında kahveleri ayrı başlıkta tartışmak gerekir.
Yakın zamanda meyveler ile ilgili Aroma Çarkını yayınlamıştır. 14 alt grup halinde 95 adet meyvenin tat sınıflandırmasını yapmıştır. Büyük bir emek harcanan detaylı bir çalışma diyebilirim.

Türkçe versiyonu da mevcuttur. Çeviriler sırasında ufak bilgi alışverişimiz de olmuştu.

Kahve konusunda çok bilgilidir, teknik konularda da çok paylaşımcıdır. Verisiz paylaşılan bilgileri de sorgulamak gerektiğini öğretmiştir.
Kendisinin kavurduğu Panama Harttman Serisi kahveleri 2020'nin bence en iyilerindendi. Özellikle Mi Finquita Panama Geisha.
Benim de kendisinin kavurduğu MI FINQUITA PANAMA GESHA'sını

Şaban Emeklioğlu
göndermesi ile deneme şansım oldu. Gerçekten bu tarz kahveleri damağın gelişmesi için inanılmaz bir etki sağlıyor. Demleme videomu aşağıya bırakıyorum efenim.

video