Sosyal medyadan çok soru gelen ekipmanlardan birisi de immersion tipi demleyiciler. V60 demlemeye kıyasla kullanması basit ve kazboyun su dökücü ihtiyacı yok.

Ekipmanın altındaki çelik bilye, açma kapama koluyla kontrol ediliyor ve immersion/percolation yöntemleri arasında geçiş yapmaya imkan sağlıyor.

Immersion metodu, demlemeye yeni başlayanlar için tutarlı ve istikrarlı demlemeler sağlıyor. Özel bir kettle ihtiyacı olmaması ve öğütme hatalarını da nispeten tolere edebilmesi, bu metodun en büyük avantajı.

Bu incelemenin başında immersion (suda tutarak) ve percolation (üstten su dökerek) yöntemleri nedir bunlardan da kısaca bahsettim.

Hario Immersion Dripper nedir? V60 demlemekten farkı nedir? Nasıl demlenir? Kimlere göre? Hepsi ve daha fazlası videoda. Bu ekipmana bir diğer alternatif de Clever dripper ve kapasitesi biraz daha fazla.


Evren Unal
in hazırladığı reçete link= :

video

Hario Imersion dripper kullanım olarak gerçekten oldukça güzel. Blooming kısmında alttaki düğme kapalı halde ön demleme yaptıktan sonra düğmeyi açarak üsten demlemeye devam edince gerçekten reçeteler oldukça zenginleşiyor. Özellikle Timemore dirpper modelllerinden cam 02 modelin Hario Imersion'ın üst kısmına tam uyumlu olarak oturması ile daha hızlı bir demleme ortaya çıkıyor.