- 2016 yılındaki Etiyopya Adado kahveleri benim için en iyi kahvelerinden birisidir.
- 2016 ya da 2017 yılında da Ninety Plus Etiyopya Tchembe kavurup satmışlardı. O da çok keyifli bir kahveydi.
Son kavurdukları Nordic Approach Endonezya Alam Korintji kahveleri katmanlı ve karakterli bir kahve. Meyvemsi, baharatımsı çağrışımlar var. Her reçetede farklı şeyler ortaya çıkıyor.

Orman meyveleri tatları, hafif fermente tatlar, arkadan tütün çağrışımları, tatlı ve mayhoş, orta-yüksek gövdeli... farklı bir kahve olmuş.
Arttırılan yasaklardan dolayı geçen sene uyguladığımız "Stay Safe" indirimini tekrar hayata geçirme kararı aldık. Tüm kahvelerde %15 indirim ve kargo bizden olacak şekilde "Stay Safe" kampanyası 12 Mayıs'a kadar devam edecektir.
Voicevale'ın yardımı sayesinde İngiltere'deki warehouse'larından güzel bir kahveyi buraya çektik.
Colombia Finca Rio Cofre Honey Process; Castillo ve Geisha varyetelerinden oluşan bu güzel, hafif ve meyvemsi kahveyi kavurma fırsatı bulduk. An itibari ile espresso ve filtre kavurmaları olarak ayrı ayrı satışa sunduk.
Bu yıl içinde Alam Korintji ile beraber merak ettiğim kahveler arasındaydı.

Colombia Rio Cofre Honey Process=
görsel
Uzun süredir güzel yıkanmış bir Etiyopya kahvesine denk gelemiyordum. Ulusal kahve aracılığı ile Sidama Hamasho isminde bir kahveye ulaştık, 2021 CoE Etiyopya 8.'si olmuş. Son zamanlarda içtiğim en güzel yıkanmış Afrika kahvelerinden. 1-2 haftadır keyifle içiyorum; merak eden için:

Hamasho
Yakın zamanda 2 Guatemala kahvesinin stoklara gireceği kavurucu.

Kahvelerden bir tanesi daha ulaşılabilir, uygun fiyatlı yıkanmış bir Guatemala kahvesi, diğeri ise daha özel ve doğal işlem görmüş Guatemala kahvesi.
2 yeni Guatemala kahvesi;
1 ürün oldukça ekonomik. Primavera Family'nin kendi ürünü olan bir Huehuetenango çekirdeği. Oldukça gövdeli bir espresso.
2. ürün ise Primavera Coffee Importers'ın yeni serisi "Arcoiris "den natural bir kahve.